12 Step luxury addiction treatment centres worldwide

Follow us on   

EUROPEJSKI REHAB klinik crack SPRAWOZDANIE

More Articles

Polska

Crack jest przekształcenie zażywania narkotyków w Europie 
To stwarza coraz zdrowia i opieki społecznej wyzwań, które osłabiają rodziny i życia wspólnotowego. Od 2001 r. roztrzaskać używanie było bardziej rozpowszechnione niż heroiny. Z najnowszych statystyk (British Crime Survey, 2003/04) wskazują, że istnieją do 79000 roztrzaskać użytkowników w porównaniu do około 64000 użytkowników heroiny. Co więcej, są tu dwa razy tyle krak użytkowników zażywających heroinę wśród osób młodych grup (Home Office, 2005). Chociaż nie jest to, że epidemia została przewidziana na początku lat 1990, wykorzystanie roztrzaskać jest teraz stale wzrastała w niektórych częściach Europy. Roztrzaskać wykorzystania jest wyzwaniem siedzibę heroiny kultur i więcej osób nadużywa roztrzaskać obok heroiny lub łącząc je z alkoholem. 

Pomimo tych przeniesienie wzorców zażywania narkotyków, dostępności leczenia jest nadal w dużym stopniu ukierunkowane na użytkowników heroiny z bardzo niewiele zgryzienia leczenia dostępnych miejscach. Istnieją 84000 podstawowej heroiny użytkowników w Wielkiej Brytanii Rehab leczenia: dwanaście razy liczba użytkowników w podstawowej roztrzaskać leczenia (7200). Istnieje również znaczna liczba ludzi w leczeniu (16300) przy użyciu zarówno cracku i heroiny, w szczególności wsparcie potrzeby dodatkowych obciążeń dla służby zdrowia i systemu sądownictwa karnego (NTA, 2005). 

Stosunkowo niewielka liczba użytkowników roztrzaskać w leczeniu niemal na pewno odzwierciedla ograniczona dostępność roztrzaskać leczenia niż skala 
problemowego zażywania. Aktualna leczenia skutecznie marginalize dziesiątki tysięcy użytkowników crack, z poważnymi konsekwencjami. Rząd poczynił pewne wysiłki, aby zrozumieć problem, ale bez pilnych działań mamy do czynienia z eskalacją jeden roztrzaskać problem i stały wzrost liczby użytkowników w kraku przyszłych pokoleń. 
Rzeczywistość roztrzaskać nadużycia jest postrzegany w swoim szkodliwe oddziaływanie na użytkowników zdrowia fizycznego i psychicznego, relacje z rodzinami i mieszkalnictwa i zatrudnienia. Może to mieć 
niszczycielski wpływ na jednostki i społeczności, jest często związane z innymi problemami i karnych związanych z narkotykami przemocy. Roztrzaskać nadużycie drastycznie osłabia okolicy odnowy i regeneracji inicjatyw dotyczących obszarów wykluczenia społecznego najbardziej wnikliwie. Turning Point doświadczenie mówi nam, że pęknięcia nadużycia może być z powodzeniem leczone, ale że leczenie musi być powszechnie dostępne w całym kraju, zarówno w obrębie Wspólnoty i systemu sądownictwa karnego. 

Potrzebujemy więcej inwestycji rządowych w kraku konkretnych usług. Więcej zasadniczo wszystkie narkotyków usługi powinny odpowiednio reagować na potrzeby użytkowników roztrzaskać. Chyba że ich potrzeby będą zaspokojone, postęp w kierunku poprawy stanu zdrowia i zmniejszeniu związanych z narkotykami szkód będą poważnie ograniczone. 

Jesteśmy świadomi tego raportu opiera się na brytyjskie badania, jednakże uważa, że ważne jest, aby przetłumaczyć na inne kraje europejskie do porównania z ich wykorzystania roztrzaskać problemu. 

Aby zobaczyć cały artykuł kliknij tutaj